Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj20
Wczoraj29
W tygodniu49
W miesiącu242
Łącznie33683

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

„Bajki o dobrych wilkach" to działanie na rzecz ochrony polskich drapieżników wilka,rysia i niedźwiedzia. To uświadamianie najmłodszym, iż polskie drapieżniki zagrożone są wyginięciem.Warsztaty przygotowali uczniowie Technikum nr 1. Było przedstawienie teatralne o wilku, rysiu i niedźwiedziu, prezentacje multimedialne, filmy, zagadki na temat chronionych drapieżników. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie i z zaangażowaniem odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymały "małe co nieco".

Bajki, w których wilki są pozytywnym bohaterami to nowy sposób walki międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF z utrwalonym od pokoleń wizerunkiem wilka, jako zwierzęcia groźnego dla ludzi, którego w miarę pojawiającej się okazji należy unicestwić.
Zakodowany od najmłodszych lat strach przed wilkami, pogłębiany poprzez bajki i filmy o wilkołakach pozostaje w umysłach osób dorosłych, które mają podejmować decyzję ochrony tego pięknego gatunku.  ((Od 60 lat w Polsce nie odnotowano przypadku ataku wilków na ludzi.) Aby zmienić świadomość dzieci i zapewnić ochronę tego ginącego gatunku podejmijmy wspólne działania!!.

 

W ramach realizacji  innowacji "Wiele serc, wiele rąk - jeden cel. Ochrona środowiska" 19 maja w piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Doliny Charlotty. W fokarium poznaliśmy foki szare oraz dowiedzieliśmy się jak postępować w przypadku spotkania foki na plaży. Podczas karmienia foki wykonywały różne sztuczki. Potem połączyliśmy się w grupy ze starszymi kolegami z Technikum Nr 1, którzy pełnili rolę naszych opiekunów i przewodników po Mini Zoo. Zobaczyliśmy wiele zwierząt (w tym egzotycznych), które bardzo nam się podobały. Wycieczkę zakończyliśmy harcami na placu zabaw pod czujnym okiem naszych opiekunów. Bardzo ich polubiliśmy. Zdjęcia będą nam ich przypominać. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

W ramach innowacji "Wiele serc, wiele rąk - jeden cel. Ochrona środowiska." odbyły się w naszej klasie warsztaty kulinarne pod hasłem "Zdrowe śniadanko - dobry dzień". Z prezentacji przygotowanej przez uczniów Technikum nr 1 dowiedzieliśmy się, że śniadanie daje siłę, by bawić się i pracować. Przybyli do nas uczniowie klasy gastronomicznej ubrani w profesjonalne stroje. Razem przygotowaliśmy wesołe kanapki. Było bardzo smacznie:)


Poprawiony ( wtorek, 06 czerwca 2017 12:40 )

 

 

 

 

Dzisiaj odwiedzili nas starsi koledzy z Technikum nr 1 w Słupsku z którymi współpracujemy przy realizacji innowacji "Wiele serc, wiele rąk - jeden cel. Ochrona środowiska". Przygotowali dla nas prezentację o Słońcu. Dla nas była trochę za trudna, ale starsi przetłumaczyli nam ją na język dziecięcy. Stosując prosty trik przekonaliśmy się jak to jest z zaćmieniem Słońca. Potem były wodne doświadczenia. Każdy chciał się przekonać jak to jest z tym, no ... napięciem powierzchniowym wody. Na koniec była wspólna zabawa - udawaliśmy Słońce na ramionach kolegi. Bardzo nam się podobało:) Prosimy o więcej wspólnych zajęć:)

Link do bloga

Poprawiony ( środa, 17 maja 2017 19:58 )

 

Zajęcia warsztatowe ,, Postaw na słońce" i,, Rola wody"

W ramach Projektu ,,Postaw na słońce" i innowacji pedagogicznej przeprowadziliśmy zajęcia warsztatowe w dniu 27 marca 2017 roku.

Przedstawiliśmy prezentację na temat roli słońca. Razem z dziećmi sprawdzaliśmy jak wygląda zaćmienie słońca.

Bawiliśmy się doświadczeniami na temat napięcia powierzchniowego wody. Dzieci rozwiązywały zagadki i rebusy. Narysowały też kolorowanki na temat roli słońca i wody. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

KONKURS TERAZ WODA 2017 X IV EDYCJA

,,Ochrona i zarządzanie zasobami natury w celu zapewnienia trwałego

i zrównoważonego rozwoju"


WYKONAWCY:

Uczniowie klasy III cK - Technik żywienia i usług gastronomicznych

Izabela Dziemidok

Radosław Felczak

Hubert Kiełbasa

Maksymilian Zierke


Celem naszej pracy badawczej było pokazanie jak prawidłowo zarządzać zasobami natury, aby zapewnić równocześnie zasady zrównoważonego rozwoju. Ponieważ wielkim problemem naszego kraju jest zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego i nie zawsze skuteczna walka ze smogiem postanowiliśmy zbadać problem niskiej emisji na terenie miasta Słupsk i stan powietrza naszego miasta. Codziennie słyszymy w wiadomościach w jakim fatalnym stanie jest powietrze w Polsce. Chcieliśmy zatem dowiedzieć się jakim powietrzem oddychamy, co to jest niska emisja i jak dbać o poprawę obecnego stanu rzeczy.

Wykonaliśmy badania ankietowe zarówno wśród mieszkańców jak i wśród służb odpowiedzialnych za stan powietrza, w tym Urzędników Miasta Słupsk, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Nagraliśmy wywiad z Komendantem Straży Miejskiej Pawłem Dyjasem. Byliśmy w słupskiej elektrociepłowni, żeby sprawdzić jak działa i jakie ma zabezpieczenia przed emisja zanieczyszczeń.

Ochrona tego ważnego zasobu przyrody jest konieczna nie tylko w celu zachowania zasad zrównoważonego rozwoju, ale w celu zachowania zdrowia i życia ludzi i wszelkich żywych organizmów na danym terenie. Pokazaliśmy zatem jakie działania podejmują władze miasta w celu zapewnienia optymalnego stanu powietrza. Przeanalizowaliśmy także jakie działania może podejmować każdy mieszkaniec naszego kraju w celu utrzymania dobrego stanu środowiska naturalnego i jaki jest poziom wiedzy mieszkańców naszego miasta na temat niskiej emisji i smogu.

Poprawiony ( środa, 17 maja 2017 20:00 )

 

DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

W ramach programu innowacji pedagogicznej,, Wiele serc, wiele rąk- jeden cel. Ochrona środowiska" Uczniowie Technikum nr 1 w Słupsku wykonali karmniki i przekazali dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Gryfitów w Słupsku. Przeprowadzono zajęcia warsztatowe na temat dokarmiania ptaków. Przekazano albumy książkowe na temat ptaków. Dzieci zrobiły wyklejanki i narysowały piękne obrazki. Co najważniejsze systematycznie dokarmiają ptaki!!! I obserwują  reakcje ptaków- rozpoznają gatunki. Brawo!!!

Link do bloga nr 1

Link do bloga nr 2

1. Hurrra. Znowu mamy śnieg. Jest nadzieja, że trochę pobędzie z nami. Wiemy, że taka mroźna i śnieżna zima jest niełatwa dla zwierząt.  Postanowiliśmy więc dokarmiać ptaki. Karmniki przygotowali dla nas uczniowie Technikum nr 1 w Słupsku.

2. Jest piękna zimowa pogoda. Wyruszamy więc na dwór nacieszyć się śniegiem. Najpierw karmimy naszych skrzydlatych przyjaciół, a później to już harce na śniegu.

3. Dzisiaj z okna obserwowaliśmy ptaki, które odwiedzają nasze karmniki.  Idąc na zimowy spacer uzupełniliśmy ptasie stołówki.

Choć słoneczko świeci to jeszcze ostatnie tafle lodu leżą na ziemi. Na dzisiejszym spacerze ślizgaliśmy się na resztkach lodu. Pozbieraliśmy też ostatnie kawałki śniegu, a później patrzyliśmy jak topnieją.

4. Pamiętajmy o dokarmianiu.

ptaków  wykonaliśmy prace plastyczne.

Poprawiony ( środa, 17 maja 2017 20:04 )

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016

16 września 2016 roku

Sprzątaliśmy jak co roku tereny wokół szkoły i tereny drogi oraz lasu wzdłuż ulicy Szpilewskiego. Udział brały klasy: I f pod opieką Pani Małgorzaty Józefowicz i Roberta Rodziewicza oraz klasa II e I pod opieką Pani Wioletty Rodziewicz.

Patronat nad akcją przejął Urząd Miasta Słupsk. Zadbano o worki, rękawice i odbiór odpadów- Dziękujemy Pracownikom Urzędu miasta i naszej wspaniałej młodzieży!!

Poprawiony ( środa, 16 listopada 2016 22:23 )

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 10