Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj2
Wczoraj9
W tygodniu11
W miesiącu155
Łącznie32389

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

Jak co roku uczniowie klas I wyruszyli do Łeba – Parku aby poznać etapy z życia naszej Ziemi. Uczyliśmy się ewolucji podziwiając dowody bezpośrednie ewolucji. Skamieliny, odciski,zatopione owady i dinozaury w skali 1:1. Zobaczyliśmy jak żyli Neandertalczycy. Podziwialiśmy egzotyczne zwierzęta w mini ZOO.

Pierwszy park dinozaurów na wybrzeżu, w którym na powierzchni 20 ha, w malowniczym otoczeniu można poznać około 100 prehistorycznych gadów. Jedną z atrakcji parku jest pradawna chata oraz groty przedstawiające życie i pochówek Neandertalczyków.

Na terenie Łeba Parku znajduje się również Mini ZOO, dwa duże place plac zabaw, kino 5D, pojazdy Flinstonów, oraz galerie skamielin i minerałów oraz galeria bursztynowa.

W parku można zobaczyć również jak wyglądało starodawne rzemiosło, takie jak tkactwo czy garncarstwo. Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Zaprosiliśmy wspaniałych uczniów ze szkół gimnazjalnych na zajęcia warsztatowe pod hasłem: ,,Sąd nad wodą mineralną”

Zajęcia odbyły się w dniu 22 kwietnia o godzinie 10:30 w auli szkoły. Uczestniczyli w nich oprócz gimnazjalistów też uczniowie klas naszej szkoły, którzy byli aktywni w wykonaniu projektu.

 

1. W programie zajęcia z pracownikami naukowymi ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – fokarium stanowiące część placówki naukowo-badawczej – Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu. Temat to ochrona gatunków fok i ochrona wód morskich. W ramach wyjazdowej Zielonej Szkoły.

2. Scenka teatralna: Sąd nad wodą mineralną. Autorem tekstu jest uczeń naszej szkoły.

3. Pokazanie wyników badań uczniów naszej szkoły dotyczące różnic pomiędzy wodą mineralną a wodą w kranie oraz korzyści dla środowiska naturalnego wynikających z picia wody z kranu.

4. Szczególną uwagę zwróciliśmy na skład butelek PET, na to jakie substancje mogą rozłożyć taką butelkę i jaki problem dla środowiska naturalnego stanowią miliony opakowań na wodę i inne napoje. Tu pokazy badań nad butelkami.

5. Pokazy mody ubrać wykonanych z tworzyw sztucznych i butelek PET.

6. Pokazanie pracy wolontariuszy z naszej szkoły, którzy tak jak Weronika Kośka i jej przyjaciele ratują porzucone i chore zwierzęta. Przybyły też uratowane zwierzęta!!Psy i koty. Mamy nadzieję, że poruszą serca młodych ludzi i skłonią ich do podobnych działań!!!

Poprawiony ( wtorek, 03 maja 2016 18:16 )

 

Uczniowie naszej szkoły z klasy III c K brali udział w konkursie Teraz Woda.Edycja 2015/2016

Napisali pracę badawczą na temat: ,, Lepsze jutro- racjonalne wykorzystanie zasobów środowiska"

Brali udział w teście wiedzy i przygotowali prezentację, aby pokazać wyniki badań. W tym roku otrzymali tylko wyróżnienie. Ale gratulujemy zdobytej wiedzy i napisania pracy o charakterze naukowym.

To Malwina Zaczek, Ewa Tarnacka, Joanna Startek i Aleksander Naszko. Dziękujemy za aktywność na rzec ochrony środowiska naturalnego!

Poprawiony ( wtorek, 29 marca 2016 14:36 )

 

W konkursie Mój las w roku szkolnym 2015/2016 na etapie okregowym,  uczeń klasy I fI Piotr Der uzyskał pierwsze miejsce w okręgu a uczeń tej samej klasy Robert Pontus uzyskał  w tym konkursie wyróżnienie. Praca Piotra będzie reprezentowała uczniów naszej szkoły na etapie ogólnopolskim. Uczniowie napisali prace na temat: ,, Las - moja naturalna siłownia"

Gratulujemy!

Poprawiony ( wtorek, 29 marca 2016 14:31 )

 

15 stycznia 2016. Uczniowie klasy III c K.

Zajęcia z dzieciakami klas III zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 5 miały za zadanie uświadomienie różnic pomiędzy wodą mineralną a wodą w kranie. Młodzież pokazała problem zanieczyszczeń środowiska naturalnego spowodowanego milionami butelek PET. Omówiono czas rozkładu butelek i zadania związane z segregacją odpadów. Dzieci narysowały pod koniec zajęć to co najbardziej utkwiło im w pamięci. To planeta Ziemia zasypana butelkami i otoczona nimi, i setki butelek w środowisko naturalnym .Ale też woda z kranu smaczna i zdrowa, uśmiechnięta. Dzieci wychwyciły na rysunkach możliwość oszczędzania pieniędzy wtedy, gdy wykorzystujemy do sporządzania napojów wodę z kranu.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, obejrzyjcie rysunki dzieci!

Poprawiony ( wtorek, 23 lutego 2016 15:13 )

 

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka na terenie całej Polski oraz jego ogromny potencjał rozrodczy oznaczają, że bez naszej pomocy natura sama sobie nie poradzi. W związku z tym konieczne jest podjęcie kompleksowych działań w celu ratowania osłabionych przez szkodnika kasztanowców. Najważniejszą, dość skuteczną, a jednocześnie prostą metodą walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem jest po prostu GRABIENIE I NISZCZENIE liści. Redukuje ono występowanie szkodnika nawet o 30 proc. W opadłych liściach wylęgają się i zimują poczwarki. Palenie czy zakopywanie liści (na głębokość co najmniej 30 cm, inaczej poczwarki mogą wyjść spod ziemi) wpływa znacząco na ograniczenie liczebności pierwszego pokolenia. Niestety, nawet bardzo dokładne grabienie nie gwarantuje stuprocentowego pozbycia się populacji szrotówka z naszego parku czy ogrodu, ponieważ część osobników może schronić się w żywopłotach czy krzakach lub - w czasie grabienia - spaść na ziemię. (źródło: http://www.pomozmykasztanowcom.pl/index.php/page/jakpomoc)

Uczniowie klas 1aE i 1dT z Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku również włączyli się do akcji. Mały, prosty gest, a ratuje nasze polskie kasztanowce. Również i wy możecie zrobić to samo! Poświęćcie parę minut i zgrabcie liście spod kasztanowców, które znacie. Bardzo to pomoże tym drzewkom! Gorąco zachęcamy do udziału w tejże akcji!

Poprawiony ( sobota, 28 listopada 2015 14:26 )

 

W piękny, słoneczny dzień wyruszyliśmy na wycieczkę

do Doliny Charlotty, aby poznać zachowania fok. Omówiono

gatunki fok występujące w Polsce i zasady ochrony

gatunku, też zasady zachowania w spotkaniu z fokami na

plaży. Poznaliśmy gatunki chronione. Wyruszyliśmy

szlakiem doliny. Uczennice klasy I hotelarz zwiedziły hotel

i poznały pracę hotelu. Jesteśmy w nowej szkole i mogliśmy

podczas wycieczki poznać koleżanki i kolegów z różnych klas

- to było bardzo sympatyczne!!! Zapraszamy do galerii

zdjęć.

Poprawiony ( poniedziałek, 05 października 2015 17:49 )

 


Uczniowie naszej szkoły jak zwykle włączają się do akcji

Sprzątania Świata. W akcji brali udział uczniowie klas I e I,

II c K i II b H. Sprzątano tereny wokół szkoły oraz drogę za

Realem i tereny leśne. Urząd Miasta Słupsk zapewnił

worki i rękawice - dziękujemy.

 

Poprawiony ( poniedziałek, 05 października 2015 17:45 )

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9