Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj2
Wczoraj9
W tygodniu11
W miesiącu155
Łącznie32389

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

Edukacja ekologiczna

II semestr roku szkolnego 2014/2015


 

Poprawiony ( poniedziałek, 15 czerwca 2015 12:27 )

Więcej…

 

Zajęcia warsztatowe  z dziećmi ze szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku

w dniu 12 czerwca 2015

Jak co roku przeprowadziliśmy zajęcia z dziećmi. W tym roku drapieżniki znajdujące się pod ochroną- wilk i niedźwiedź-  uczyły dzieci jak segregować odpady i co można zrobić z posegregowanych odpadów, czyli jak prowadzimy recykling. Dzieci z tej szkoły znają już zasady ochrony polskich drapieżników. Dla przypomnienia tej tematyki obejrzały prezentacje przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych przygotowali też pomoce do zajęć warsztatowych. Kolorowe kartony do segregacji i karty pracy. Dziękujemy za przygotowanie zajęć.

Więcej…

 

W konkursie "Nie dla niskiej emisji, czy wiesz, czym oddychasz." z naszej szkoły wziął udział 20 - osobowy zespół uczniów. Przeszli oni szkolenie e-leringowe. Przeprowadzono lekcje według scenariusza. Zespół uczniów współpracował z Urzędem Gminy i Urzędem Miasta, Strażą Pożarną i Srtażą Miejską. Uczniowie przeprowadzili i opracowali ankiety dotyczące niskiej emisji i zdobyli dużą wiedzę na ten temat. Gratulujemy działalności na rzecz walki o czyste środowisko naszego miasta! Startując w konkursie wygraliśmy drukarkę laserową.

Poprawiony ( czwartek, 28 maja 2015 15:35 )

 

W naszej szkole 22 kwietnia odbyła się z okazji Dnia Ziemi zbiórka elektroodpadów. Zakończyliśmy w ten sposób Kolejna edycję projektu ,,Drugie życie elektrośmieci". Dziękujemy Pani Małgorzacie Józefowicz, Pani Joannie Kirkickiej- Majchrzak i Pani Katarzynie Nawrot za pomoc w organizacji zbiórki elektroodpdów.

Poprawiony ( środa, 27 maja 2015 20:14 )

Więcej…

 

Uczniowie klasy II f K : Jagoda Siemaszko, Adrian Gemza, Oskar Janusewicz i Mateusz Witkowski zajęli II miejsce w okręgowym konkursie TERAZ WODA. Napisali pracę badawczą na temat: ,,Myśleć o Świecie – działać w powiecie” Zaprezentowali ją w pięknym stylu i brali udział w teście wiedzy na temat ochrony środowiska.

 

Więcej…

 

KONKURS ,,MÓJ LAS”- ETAP OKRĘGOWY

W konkursie Mój Las w roku szkolnym 2014/2015 Uczeń naszej szkoły, Dawid Jaroszewicz uzyskał wyróżnienie i otrzymał nagrodę książkową! Gratulujemy!

 

Więcej…

 

Edukacja ekologiczna

I semestr roku szkolnego 2014/2015

 

Więcej…

 

 

ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA DZIECI

16 stycznia 2015. Uczniowie klasy II f K.

Zajęcia z dzieciakami klas I i II zaprzyjaźnionej  Szkoły Podstawowej nr 5 miały za zadanie uświadomienie maluchom jak ważne jest systematyczne, codzienne działanie na rzecz oszczędzania wody. Dzieci narysowały pod koniec zajęć to co najbardziej utkwiło im w pamięci. Zakręcanie kranu, nalewanie wody do kubka w czasie mycia zębów, kąpiele pod prysznicem – zamiast w wannie. Jedno z dzieci namalowało ścieki wylewane wprost do rzeki, z oczyszczalnią ścieków w tle. To też ciekawe skojarzenia. Niedokręcane krany i ogromne marnotrawstwo wody z tym związane jednak zrobiły największe wrażenie Rozmawialiśmy z dziećmi o źródłach zanieczyszczenia wody. A przede wszystkim o sposobach oszczędzania wody w gospodarstwie domowym. Dla przykładu pokazaliśmy im prezentację multimedialną. Były zabawy pokazujące jak oszczędzać wodę i jakie ma ogromne znaczenie. Niektóre dzieci zakodowały to tak bardzo, że pisały na rysunkach o wodzie jako brylantach, lub pokazywały jak z kranu uciekają pieniądze. Dzieci miały doskonałe spostrzeżenia! Prosiliśmy w obydwu klasach o narysowanie sposobów oszczędzania wody. Ich wyobraźnia nie zna granic. Rysowały i to, o czym rozmawialiśmy, ale i własne wizje..

Poprawiony ( niedziela, 22 lutego 2015 11:24 )

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9