Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj1
Wczoraj22
W tygodniu50
W miesiącu244
Łącznie33683

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

W konkursie Mój las w roku szkolnym 2015/2016 na etapie okregowym,  uczeń klasy I fI Piotr Der uzyskał pierwsze miejsce w okręgu a uczeń tej samej klasy Robert Pontus uzyskał  w tym konkursie wyróżnienie. Praca Piotra będzie reprezentowała uczniów naszej szkoły na etapie ogólnopolskim. Uczniowie napisali prace na temat: ,, Las - moja naturalna siłownia"

Gratulujemy!

Poprawiony ( wtorek, 29 marca 2016 14:31 )

 

15 stycznia 2016. Uczniowie klasy III c K.

Zajęcia z dzieciakami klas III zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 5 miały za zadanie uświadomienie różnic pomiędzy wodą mineralną a wodą w kranie. Młodzież pokazała problem zanieczyszczeń środowiska naturalnego spowodowanego milionami butelek PET. Omówiono czas rozkładu butelek i zadania związane z segregacją odpadów. Dzieci narysowały pod koniec zajęć to co najbardziej utkwiło im w pamięci. To planeta Ziemia zasypana butelkami i otoczona nimi, i setki butelek w środowisko naturalnym .Ale też woda z kranu smaczna i zdrowa, uśmiechnięta. Dzieci wychwyciły na rysunkach możliwość oszczędzania pieniędzy wtedy, gdy wykorzystujemy do sporządzania napojów wodę z kranu.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, obejrzyjcie rysunki dzieci!

Poprawiony ( wtorek, 23 lutego 2016 15:13 )

 

Inwazja szrotówka kasztanowcowiaczka na terenie całej Polski oraz jego ogromny potencjał rozrodczy oznaczają, że bez naszej pomocy natura sama sobie nie poradzi. W związku z tym konieczne jest podjęcie kompleksowych działań w celu ratowania osłabionych przez szkodnika kasztanowców. Najważniejszą, dość skuteczną, a jednocześnie prostą metodą walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem jest po prostu GRABIENIE I NISZCZENIE liści. Redukuje ono występowanie szkodnika nawet o 30 proc. W opadłych liściach wylęgają się i zimują poczwarki. Palenie czy zakopywanie liści (na głębokość co najmniej 30 cm, inaczej poczwarki mogą wyjść spod ziemi) wpływa znacząco na ograniczenie liczebności pierwszego pokolenia. Niestety, nawet bardzo dokładne grabienie nie gwarantuje stuprocentowego pozbycia się populacji szrotówka z naszego parku czy ogrodu, ponieważ część osobników może schronić się w żywopłotach czy krzakach lub - w czasie grabienia - spaść na ziemię. (źródło: http://www.pomozmykasztanowcom.pl/index.php/page/jakpomoc)

Uczniowie klas 1aE i 1dT z Technikum nr 1 im. Noblistów Polskich w Słupsku również włączyli się do akcji. Mały, prosty gest, a ratuje nasze polskie kasztanowce. Również i wy możecie zrobić to samo! Poświęćcie parę minut i zgrabcie liście spod kasztanowców, które znacie. Bardzo to pomoże tym drzewkom! Gorąco zachęcamy do udziału w tejże akcji!

Poprawiony ( sobota, 28 listopada 2015 14:26 )

 

W piękny, słoneczny dzień wyruszyliśmy na wycieczkę

do Doliny Charlotty, aby poznać zachowania fok. Omówiono

gatunki fok występujące w Polsce i zasady ochrony

gatunku, też zasady zachowania w spotkaniu z fokami na

plaży. Poznaliśmy gatunki chronione. Wyruszyliśmy

szlakiem doliny. Uczennice klasy I hotelarz zwiedziły hotel

i poznały pracę hotelu. Jesteśmy w nowej szkole i mogliśmy

podczas wycieczki poznać koleżanki i kolegów z różnych klas

- to było bardzo sympatyczne!!! Zapraszamy do galerii

zdjęć.

Poprawiony ( poniedziałek, 05 października 2015 17:49 )

 


Uczniowie naszej szkoły jak zwykle włączają się do akcji

Sprzątania Świata. W akcji brali udział uczniowie klas I e I,

II c K i II b H. Sprzątano tereny wokół szkoły oraz drogę za

Realem i tereny leśne. Urząd Miasta Słupsk zapewnił

worki i rękawice - dziękujemy.

 

Poprawiony ( poniedziałek, 05 października 2015 17:45 )

 

Edukacja ekologiczna

II semestr roku szkolnego 2014/2015


 

Poprawiony ( poniedziałek, 15 czerwca 2015 12:27 )

Więcej…

 

Zajęcia warsztatowe  z dziećmi ze szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku

w dniu 12 czerwca 2015

Jak co roku przeprowadziliśmy zajęcia z dziećmi. W tym roku drapieżniki znajdujące się pod ochroną- wilk i niedźwiedź-  uczyły dzieci jak segregować odpady i co można zrobić z posegregowanych odpadów, czyli jak prowadzimy recykling. Dzieci z tej szkoły znają już zasady ochrony polskich drapieżników. Dla przypomnienia tej tematyki obejrzały prezentacje przygotowane przez młodzież naszej szkoły. Uczniowie klas pierwszych przygotowali też pomoce do zajęć warsztatowych. Kolorowe kartony do segregacji i karty pracy. Dziękujemy za przygotowanie zajęć.

Więcej…

 

W konkursie "Nie dla niskiej emisji, czy wiesz, czym oddychasz." z naszej szkoły wziął udział 20 - osobowy zespół uczniów. Przeszli oni szkolenie e-leringowe. Przeprowadzono lekcje według scenariusza. Zespół uczniów współpracował z Urzędem Gminy i Urzędem Miasta, Strażą Pożarną i Srtażą Miejską. Uczniowie przeprowadzili i opracowali ankiety dotyczące niskiej emisji i zdobyli dużą wiedzę na ten temat. Gratulujemy działalności na rzecz walki o czyste środowisko naszego miasta! Startując w konkursie wygraliśmy drukarkę laserową.

Poprawiony ( czwartek, 28 maja 2015 15:35 )

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 10