Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj4
Wczoraj7
W tygodniu11
W miesiącu86
Łącznie33063

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

Edukacja ekologiczna

II semestr roku szkolnego 2013/2014

Poprawiony ( poniedziałek, 23 czerwca 2014 12:55 )

Więcej…

 

 

ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA DZIECI

ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W SŁUPSKU

10 czerwca 2014

 

 

Członkowie Szkolnego Koła LOP działającego w naszej szkole przygotowali  zajęcia warsztatowe pod hasłem :,,Chrońmy nasze drapieżniki- niedźwiedzia, wika i rysia”

Więcej…

 

Do konkursu zapraszono uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Stworzyliśmy Zespół Nobelki dla klimatu.  To uczennice klasy I b hotelarz,  który pod kierunkiem Małgorzaty Józefowicz będą reprezentować szkołę. Opiekunami akcji są też : Pani Joanna Kirkicka – Majchrzak, Pani Katarzyna Nawrot.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie wykonano raporty ekologiczne i opis gminy Słupsk, wykonano zdjęcia korektorów słonecznych, elektrowni wiatrowych i dzikich wysypisk odpadów.

Więcej…

 

Dnia 16 kwietnia 2014 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Słowińskiego Parku Narodowego. To corocznie obchodzony DZIEŃ ZIEMI w Parku.

Opiekunami byli Pani Joanna Kirkicka – Majchrzak, Pani Katarzyna Nawrot i Pani Barbara Dudra. Kierownikiem była Pani Małgorzata Józefowicz.

CELE OGÓLNE PROGRAMU:

  • rozpropagowanie wartości przyrodniczych, geograficznych, kulturowych- jest to bezpośrednio związane z kierunkiem kształcenia młodzieży w naszej szkole ( kl. o kierunkach turystyczno – hotelarskim, obsługa ruchu turystycznego)
  • organizowanie racjonalnej turystyki poznawczej( krajoznawstwo)
  • propagowanie idei bioregionalizmu, według której ochronę przyrody należy rozpocząć od najbliższego otoczenia, poznania swojego regionu, jego środowiska przyrodniczego i kulturowego
  • kształcenie umiejętności dostrzegania korzystnych i negatywnych zjawisk w ekosystemach
  • kształcenie umiejętności przewidywania i oceny pewnych następstw zjawisk obserwowanych w ekosystemach
  • kształtowanie emocjonalnego stosunku do zjawisk w ekosystemach i obiektów w środowisku naturalnym

uczenie szacunku dla przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Celem było poznanie życia fok, jako gatunku zagrożonego, ekologii i sposobu ochrony.  Zajęcia edukacyjne. Wykłady. Pokazy zabaw fok. Uczniowie wypełniali przygotowaną przez Panią Profesor Joannę Kirkicką- Majchrzak karty pracy. Opiekunami byli : Pan Leszek Arcimowicz, który był równocześnie reporterem i zrobił znakomite zdjęcia oraz Pan Tomasz Korczyński, który opowiadał nam całą historię Helu i Pomorza. Cała trasa dzięki Panu Profesorowi została dokładnie opisana. Poznaliśmy też historię powstania Fokarium. Pani Małgorzata Józefowicz czuwała nad całością- jak zawsze.

Wycieczka po najdalej w głąb morza wysuniętym półwyspie Polski. Następnie zwiedzanie Latarni morskiej na Helu i muzeum. Molo na Helu. Wycieczki koła mają zachęcać młodzież do turystyki regionalnej. Poznawanie swojego województwa.

Poprawiony ( niedziela, 11 maja 2014 14:27 )

Więcej…

 
 

Aktywni dla klimatu

Elektroodpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika na śmieci!

 

Elektroodpady zawierają szkodliwe substancje tj. rtęć, freon, azbest, kadm. Składowanie ich w niezabezpieczonych miejscach prowadzi do przenikania szkodliwych substancji do środowiska – wody i gleby co może powodować choroby oraz zatrucia zwierząt i człowieka.

 

 

 

Zbiórka elektroodpadów

08.04.2014

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im.Noblistów Polskich w Słupsku

 

Konkurs "Mój Las" organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Poprawiony ( piątek, 21 lutego 2014 17:11 )

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9