Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj22
Wczoraj29
W tygodniu51
W miesiącu244
Łącznie33685

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

Uczniowie klas I bH i I aE  wyruszyli wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku  do Słupskiej Oczyszczalni ścieków. Odbyły się tam zajęcia warsztatowe i naukowe w Centrum Edukacji Ekologicznej.

Poznaliśmy rolę wody, zasady oszczędzania tej cennej cieczy, zasoby wody na kuli Ziemskiej i etapy oczyszczania ścieków. Analizowaliśmy obieg wody i jego wszystkie stany skupienia. Oglądaliśmy pod mikroskopem nowej generacji jakie drobnoustroje biorą udział w poszczególnych etapach oczyszczania ścieków. Dzieci rysowały kolorowanki,  układały razem z nami puzzle pokazujące strukturę oczyszczalni ścieków, bawiły się w obieg wody w oczyszczalni a my im w tym pomagaliśmy. Zwiedzanie oczyszczalni pozwoliło nam wyobrazić sobie jakie etapy ciężkiej pracy sprawiają, że brudny ściek z naszego domu zmieni się w czystą wodę. Dziękujemy pracownikom Oczyszczalni za tak wspaniale przygotowane zajęcia, że brudny ściek z naszego domu zmieni się w czystą wodę. Dziękujemy pracownikom Oczyszczalni za tak wspaniale przygotowane zajęcia!!

Poprawiony ( niedziela, 06 maja 2018 10:08 )

 

W tegorocznej edycji  ogólnopolskiego konkursu"  Mój las" Uczniowie naszej szkoły zajęli I i II miejsce.

Na zdjęciu przedstawiamy zwyciężczynie Natalię Strąk  z klasy I b H i  ucznia klasy I a E Michała Mazurka, który zajął II miejsce  na etapie Okręgowym. Uczniowie będą w tym roku reprezentować naszą szkołę w konkursie ogólnopolskim. Gratulujemy!!!

Poprawiony ( wtorek, 27 lutego 2018 22:00 )

 

W Szkole Podstawowej nr 5 z  oddziałami Integracyjnymi w Słupsku w klasie I i II dzieci należące w tych klasach do Ligi Ochrony Przyrody poznały historię tej najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce. Młodzież  naszej szkoły przygotowała prezentację o działaniach LOP. Dzieci opowiadały jakie działania w ramach działania w tej organizacji podjęły i przepięknie narysowały logo LOP. Wszystkie dzieci były dumne, że są członkami takiej ważnej organizacji.

 

Na uwagę zasługują  następujące działania i formy pracy LOP z młodzieżą i dziećmi:

 

 • organizowanie obozów przyrodniczych
 • organizowanie wojewódzkich sejmików młodych działaczy LOP
 • organizowanie we wszystkich województwach młodzieżowych sesji popularnonaukowych
 • przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni miejskiej
 • gromadzenie informacji oraz występowanie z wnioskami o objęcie cennych obiektów przyrodniczych ochroną prawną
 • organizowanie wycieczek przyrodniczo-krajoznawczych
 • organizowanie własnych konkursów.
 • Ponadto, Koordynacja Działalności Młodzieżowej LOP istniejąca przy Zarządzie Głównym oraz jej odpowiedniki w zarządach wojewódzkich prowadziły:
 • akcje porządkowe w parkach narodowych, na terenach zieleni miejskiej oraz w parkach wiejskich, prace związane z oczyszczaniem brzegów rzek, potoków, wysypisk śmieci etc.
 • działalność klubową w ramach konkretnych zainteresowań młodzieży
 • inwentaryzację drzew ulicznych przez członków Szkolnych Kół LOP
 • patrolowanie parków miejskich i rezerwatów przez Straż Ochrony Przyrody.[1]

Dzisiaj LOP współpracuje też z licznymi krajowymi i międzynarodowymi organizacjami ekologicznymi, jak Międzynarodowa Koalicja "Wolontariusze Przyrody" (CVA), Europa Nostra oraz Światowe Towarzystwo Ochrony Zwierząt (WSPA). Jest m.in. członkiem założycielem Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). LOP prowadzi również Europejskie Centrum Ekologiczne, które jest inicjatorem i realizatorem Europejskiej Zielonej Karty (European Green Card), która spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem instytucji krajowych i międzynarodowych. W maju 1996 roku Fundacja Henry'ego Forda uhonorowała Projekt EZK pierwszym miejscem w konkursie Europejskiej Ochrony Przyrody, a w czerwcu 1996 roku Ministerstwo Środowiska przyznało nagrodę za projekt "Zielona Karta" w kategorii krajowych kampanii edukacyjno-popularyzatorskich.

LOP prowadzi szeroką i znaczącą działalność wydawniczą, znaną z wielu ciekawych publikacji książkowych, plansz tematycznych, plakatów, kalendarzy, zakładek, a szczególnie miesięcznika "Przyroda Polska" z wkładką "Biuletyn EKO-edukacyjny".

Liga Ochrony Przyrody za swoje zasługi odznaczona została krzyżem „Polonia Resituta”.[2]

 

 


[1] https://www.lop.org.pl/O_nas

[2] Ibidem

Poprawiony ( piątek, 09 lutego 2018 22:53 )

 

24 listopada uczniowie naszej szkoły i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi dotarły z darami do słupskiego schroniska dla zwierząt. Nazbieraliśmy wspólnie ponad 50 kg karmy oraz siedziska i koce dla zwierząt. To smutne miejsce dla zwierząt, ale co roku staramy się im pomagać tak jak umiemy. Potem dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez młodzież na temat świadomych adopcji ,,Adoptujesz - nie kupujesz".

 

Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wyruszyliśmy na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Poznaliśmy pracę strażaków i rodzaje używanego sprzętu. Dzieci i młodzież naszej szkoły poznali zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ale najważniejsza wiedza jaką zdobyliśmy to jak chronić lasy i łąki przed pożarami. Po zajęciach dzieci obejrzały i omówiły

przygotowana przez uczniów naszej szkoły prezentację pod tytułem - „Nie wypalamy traw- przecież nie zabija się skowronków”.

W końcu jesteśmy wszyscy członkami Ligi Ochrony Przyrody. A ochrona ekosystemów to nasze główne zadania!!!

Poprawiony ( poniedziałek, 20 listopada 2017 16:19 )

 

Sprzątaliśmy tereny za pętlą autobusową na ulicy 11 Listopada. Zebraliśmy 18 worków odpadów. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Słupsk mieliśmy rękawice i worki. Sprzątały klasy: I fI z Panią Małgorzatą Józefowicz  klasy III F i III h z Panem Robertem Rodziewiczem. Zapraszamy do galerii.

Poprawiony ( poniedziałek, 20 listopada 2017 16:16 )

 

Podsumowanie drugiego semestru pracy w roku szkolnym 2016/2017


Link do sprawozdania

Poprawiony ( poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:20 )

 

Podsumowanie pierwszego semestru pracy w roku szkolnym 2016/2017

Link do sprawozdania

Poprawiony ( poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:19 )

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 10