Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj4
Wczoraj7
W tygodniu11
W miesiącu86
Łącznie33063

(C) Fliesenstadt

Szkolne Koło LOP przy ZSP nr 1 w Słupsku

W Szkole Podstawowej nr 5 z  oddziałami Integracyjnymi w Słupsku w klasie I i II dzieci należące w tych klasach do Ligi Ochrony Przyrody poznały historię tej najstarszej organizacji ekologicznej w Polsce. Młodzież  naszej szkoły przygotowała prezentację o działaniach LOP. Dzieci opowiadały jakie działania w ramach działania w tej organizacji podjęły i przepięknie narysowały logo LOP. Wszystkie dzieci były dumne, że są członkami takiej ważnej organizacji.

 

Na uwagę zasługują  następujące działania i formy pracy LOP z młodzieżą i dziećmi:

 

 • organizowanie obozów przyrodniczych
 • organizowanie wojewódzkich sejmików młodych działaczy LOP
 • organizowanie we wszystkich województwach młodzieżowych sesji popularnonaukowych
 • przeprowadzenie inwentaryzacji zieleni miejskiej
 • gromadzenie informacji oraz występowanie z wnioskami o objęcie cennych obiektów przyrodniczych ochroną prawną
 • organizowanie wycieczek przyrodniczo-krajoznawczych
 • organizowanie własnych konkursów.
 • Ponadto, Koordynacja Działalności Młodzieżowej LOP istniejąca przy Zarządzie Głównym oraz jej odpowiedniki w zarządach wojewódzkich prowadziły:
 • akcje porządkowe w parkach narodowych, na terenach zieleni miejskiej oraz w parkach wiejskich, prace związane z oczyszczaniem brzegów rzek, potoków, wysypisk śmieci etc.
 • działalność klubową w ramach konkretnych zainteresowań młodzieży
 • inwentaryzację drzew ulicznych przez członków Szkolnych Kół LOP
 • patrolowanie parków miejskich i rezerwatów przez Straż Ochrony Przyrody.[1]

Dzisiaj LOP współpracuje też z licznymi krajowymi i międzynarodowymi organizacjami ekologicznymi, jak Międzynarodowa Koalicja "Wolontariusze Przyrody" (CVA), Europa Nostra oraz Światowe Towarzystwo Ochrony Zwierząt (WSPA). Jest m.in. członkiem założycielem Światowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN). LOP prowadzi również Europejskie Centrum Ekologiczne, które jest inicjatorem i realizatorem Europejskiej Zielonej Karty (European Green Card), która spotkała się ze znaczącym zainteresowaniem instytucji krajowych i międzynarodowych. W maju 1996 roku Fundacja Henry'ego Forda uhonorowała Projekt EZK pierwszym miejscem w konkursie Europejskiej Ochrony Przyrody, a w czerwcu 1996 roku Ministerstwo Środowiska przyznało nagrodę za projekt "Zielona Karta" w kategorii krajowych kampanii edukacyjno-popularyzatorskich.

LOP prowadzi szeroką i znaczącą działalność wydawniczą, znaną z wielu ciekawych publikacji książkowych, plansz tematycznych, plakatów, kalendarzy, zakładek, a szczególnie miesięcznika "Przyroda Polska" z wkładką "Biuletyn EKO-edukacyjny".

Liga Ochrony Przyrody za swoje zasługi odznaczona została krzyżem „Polonia Resituta”.[2]

 

 


[1] https://www.lop.org.pl/O_nas

[2] Ibidem

Poprawiony ( piątek, 09 lutego 2018 22:53 )

 

24 listopada uczniowie naszej szkoły i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi dotarły z darami do słupskiego schroniska dla zwierząt. Nazbieraliśmy wspólnie ponad 50 kg karmy oraz siedziska i koce dla zwierząt. To smutne miejsce dla zwierząt, ale co roku staramy się im pomagać tak jak umiemy. Potem dzieci obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez młodzież na temat świadomych adopcji ,,Adoptujesz - nie kupujesz".

 

Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wyruszyliśmy na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Poznaliśmy pracę strażaków i rodzaje używanego sprzętu. Dzieci i młodzież naszej szkoły poznali zasady udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

Ale najważniejsza wiedza jaką zdobyliśmy to jak chronić lasy i łąki przed pożarami. Po zajęciach dzieci obejrzały i omówiły

przygotowana przez uczniów naszej szkoły prezentację pod tytułem - „Nie wypalamy traw- przecież nie zabija się skowronków”.

W końcu jesteśmy wszyscy członkami Ligi Ochrony Przyrody. A ochrona ekosystemów to nasze główne zadania!!!

Poprawiony ( poniedziałek, 20 listopada 2017 16:19 )

 

Sprzątaliśmy tereny za pętlą autobusową na ulicy 11 Listopada. Zebraliśmy 18 worków odpadów. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Słupsk mieliśmy rękawice i worki. Sprzątały klasy: I fI z Panią Małgorzatą Józefowicz  klasy III F i III h z Panem Robertem Rodziewiczem. Zapraszamy do galerii.

Poprawiony ( poniedziałek, 20 listopada 2017 16:16 )

 

Podsumowanie drugiego semestru pracy w roku szkolnym 2016/2017


Link do sprawozdania

Poprawiony ( poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:20 )

 

Podsumowanie pierwszego semestru pracy w roku szkolnym 2016/2017

Link do sprawozdania

Poprawiony ( poniedziałek, 12 czerwca 2017 09:19 )

 

„Bajki o dobrych wilkach" to działanie na rzecz ochrony polskich drapieżników wilka,rysia i niedźwiedzia. To uświadamianie najmłodszym, iż polskie drapieżniki zagrożone są wyginięciem.Warsztaty przygotowali uczniowie Technikum nr 1. Było przedstawienie teatralne o wilku, rysiu i niedźwiedziu, prezentacje multimedialne, filmy, zagadki na temat chronionych drapieżników. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie i z zaangażowaniem odpowiadały na pytania. W nagrodę otrzymały "małe co nieco".

Bajki, w których wilki są pozytywnym bohaterami to nowy sposób walki międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF z utrwalonym od pokoleń wizerunkiem wilka, jako zwierzęcia groźnego dla ludzi, którego w miarę pojawiającej się okazji należy unicestwić.
Zakodowany od najmłodszych lat strach przed wilkami, pogłębiany poprzez bajki i filmy o wilkołakach pozostaje w umysłach osób dorosłych, które mają podejmować decyzję ochrony tego pięknego gatunku.  ((Od 60 lat w Polsce nie odnotowano przypadku ataku wilków na ludzi.) Aby zmienić świadomość dzieci i zapewnić ochronę tego ginącego gatunku podejmijmy wspólne działania!!.

 

W ramach realizacji  innowacji "Wiele serc, wiele rąk - jeden cel. Ochrona środowiska" 19 maja w piątek wybraliśmy się na wycieczkę do Doliny Charlotty. W fokarium poznaliśmy foki szare oraz dowiedzieliśmy się jak postępować w przypadku spotkania foki na plaży. Podczas karmienia foki wykonywały różne sztuczki. Potem połączyliśmy się w grupy ze starszymi kolegami z Technikum Nr 1, którzy pełnili rolę naszych opiekunów i przewodników po Mini Zoo. Zobaczyliśmy wiele zwierząt (w tym egzotycznych), które bardzo nam się podobały. Wycieczkę zakończyliśmy harcami na placu zabaw pod czujnym okiem naszych opiekunów. Bardzo ich polubiliśmy. Zdjęcia będą nam ich przypominać. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9