To największy park dinozaurów w Polsce. Podczas całej trasy wycieczki Pan Profesor Tomasz Korczyński opisywał mijane obiekty i miejscowości. Opowiadał o historii naszej gminy i gmin sąsiednich. Uczniowie otrzymali do wykonania karty wycieczki z zadaniami do wykonania. Pytania dotyczyły ewolucji organizmów.

Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły obejrzeli archozaury-gady naczelne, które dominowały na kuli ziemskiej przez ponad 160 milionów lat. Dinozaury były największymi zwierzętami lądowymi epoki triasu. Widzieli oprócz modeli dinozaurów naturalnej wielkości także bezpośrednie dowody ewolucji. To odciski części miękkich (np. paproci), muszli, tropów, szkielety dinozaurów.

 

Modele wielkich gadów ustawiono na tle lasów, trzęsawisk, stawów. To robiło wrażenie naturalności epoki. Poznali poszczególne okresy z dziejów Ziemi. W sumie obejrzeli modele ponad 100 gadów w tym dwa ponad 45 metrowe.

Poznali życie Neandertalczyków, ich groty, wygląd, narzędzia, modele pochówku.

Wielką atrakcją było mini-zoo. Zwierzęta podchodziły do ogrodzenia i dawały się głaskać, co powodowało wiele radości. Można było zobaczyć egzotyczne gatunki z różnych kontynentów. Kangury, lamy, osły i wiele innych.

wyc

Poprawiony ( poniedziałek, 20 stycznia 2014 16:10 )