Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Poprzednie lata
Licznik Odwiedzin
Dzisiaj3
Wczoraj22
W tygodniu52
W miesiącu246
Łącznie33685

(C) Fliesenstadt

Wycieczki

 

Dnia 10 czerwca 2013 roku odbyła się wycieczka edukacyjna do Słowińskiego Parku Narodowego

CELE OGÓLNE PROGRAMU:

  • Rozpropagowanie wartości przyrodniczych, geograficznych, kulturowych- jest to bezpośrednio związane z kierunkiem kształcenia młodzieży w naszej szkole ( kl. o kierunkach turystyczno – hotelarskim, obsługa ruchu turystycznego)
  • Organizowanie racjonalnej turystyki poznawczej( krajoznawstwo)
  • Propagowanie idei bioregionalizmu, według której ochronę przyrody należy rozpocząć od najbliższego otoczenia, poznania swojego regionu, jego środowiska przyrodniczego i kulturowego

Poprawiony ( środa, 09 kwietnia 2014 17:37 )

Więcej…

 

Celem było poznanie życia fok, jako gatunku zagrożonego, ekologii i sposobu ochrony.  Zajęcia edukacyjne. Wykłady. Pokazy zabaw fok. Uczniowie wypełniali przygotowaną przez Panią Profesor Joannę Kirkicką-Majchrzak karty pracy.

Wycieczka po najdalej w głąb morza wysuniętym półwyspie Polski. Następnie zwiedzanie Latarni morskiej na Helu i muzeum. Mola na Helu. Wycieczki koła mają zachęcać młodzież do turystyki regionalnej. Poznawanie swojego województwa.

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego – jest to placówka naukowo-badawcza Stacji Morskiej zarządzany przez Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego znajdujące się w Helu przy Bulwarze Nadmorskim.

Poprawiony ( poniedziałek, 20 stycznia 2014 16:10 )

Więcej…

 

To największy park dinozaurów w Polsce. Podczas całej trasy wycieczki Pan Profesor Tomasz Korczyński opisywał mijane obiekty i miejscowości. Opowiadał o historii naszej gminy i gmin sąsiednich. Uczniowie otrzymali do wykonania karty wycieczki z zadaniami do wykonania. Pytania dotyczyły ewolucji organizmów.

Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły obejrzeli archozaury-gady naczelne, które dominowały na kuli ziemskiej przez ponad 160 milionów lat. Dinozaury były największymi zwierzętami lądowymi epoki triasu. Widzieli oprócz modeli dinozaurów naturalnej wielkości także bezpośrednie dowody ewolucji. To odciski części miękkich (np. paproci), muszli, tropów, szkielety dinozaurów.

Poprawiony ( poniedziałek, 20 stycznia 2014 16:10 )

Więcej…